piątek, 2 października 2015

Zaproszenie do akcji kulinarnej: Kuchnia tajska 2015

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej kolejnej akcji kulinarnej - Kuchnia tajska. Akcja będzie trwała przez miesiąc - od 1 do 30 listopada 2015 r. Przepisy należy dodawać na Durszlaku, Mikserze  lub wrzucać linki do komentarzy do tego wpisu.


Kuchnia Azji Południowo-Wschodniej to niesamowita przygoda dla każdego miłośnika dobrego jedzenia. Ten region świata to istny tygiel, co widać również w kuchni jego narodów. Głównie widać wpływy chińskie i indyjskie, jednak każda kuchnia jest inna i posiada własne, swoiste cechy, które sprawiają, że nie sposób pomylić jej z żadną inną. To jedyny rejon świata, tak mocno zróżnicowany pod względem intensywności smaków i zapachów.

Na tym tle wyróżnia się kuchnia Tajlandii. Mimo wyraźnych wpływów z zewnątrz oryginalność tajskiej kuchni wynika jednak głównie ze stosowanych przez Tajów własnych oryginalnych składników. Jednym z najbardziej charakterystycznych jest mleczko kokosowe oraz szereg aromatycznych przypraw takich jak trawa cytrynowa, świeży imbir czy liście limonki.

Dlatego serdecznie zapraszamy Was do kulinarnej zabawy, w której wspólnie odkrywać będziemy kuchnię tajską. W listopadzie opublikujcie na blogach przepisy wraz ze zdjęciem wykonanych przez Was potraw :) Ponadto każdy zgłaszany wpis powinien być opatrzony banerem akcji lub linkiem do zaproszenia na naszym blogu.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do udziału! :)

Do wpisów należy dodać banerek z Miksera kulinarnego lub Durszlaka:
Kuchnia tajska 2015
Kod należy skopiować i wstawić na swoją stronę.
<a href="http://durszlak.pl/akcje-kulinarne/kuchnia-tajska-2015"><img src="http://durszlak.pl/system/banners/00/00/00/12/53embed_T6EYyg33QSfYxVyLALf47VoTPuDdsAzz.jpg" alt="Kuchnia tajska 2015"></a>
Kuchnia tajska 2015

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...