środa, 19 lutego 2014

Game of Thrones: Cersei - Martini z hibiskusem

Już 6 kwietnia 2014 r. rusza 4. sezon Gry o tron. Z tej okazji co jakiś czas będziemy wrzucać drinki nawiązujące do Pieśni Lodu i Ognia. Umieściliśmy już trzy drinki nawiązujące do smoków  Daenerys Targaryen - Drogona, Viseriona oraz Rhaegala. Dodaliśmy również drink nawiązujący do dewizy rodu Stark, postaci Ygritte oraz piosenki o niedźwiedziu i dziewicy.

Dzisiaj czas na Cersei, jedną z głównych postaci (w tym narratorkę w Uczcie dla wron).

To typowa córeczka tatusia. Nie lubi gdy ktoś ma inne zdanie niż ona. Uważa, że jeśli ktoś ma ją za gorszą od siebie to tylko ze względu na płeć a nie przez to, że jest nieudolną władczynią. Potrafi kochać tylko swojego brata Jaimiego (którego obdarzyła miłością kazirodczą) i swoje dzieci. Sieć jej intryg w końcu obróci się przeciwko niej ...

Game of Thrones: Cersei - Martini z  hibiskusem
Składniki:
Syrop hibiskusowy*
90 ml ginu
30 ml Martini Extra Dri
sok z połówki limonki

Do wypełnionego lodem shakera przelać alkohole i odrobinę soku z limonki . Wstrząsnąć i ostrożnie po ściance przelać do kieliszka koktajlowego na dno którego wlaliśmy syrop hibiskusowy. Świetną dekorację będzie stanowił  kwiat hibiskusa.

*W rondlu należy doprowadzić do wrzenia cukier i napar z kwiatów hibiskusa w równych proporcjach - należy pamiętać, żeby dodać więcej, niż się chce uzyskać, bo w trakcie gotowania woda szybko odparowuje. Gdy się zagotuje, zdjąć z ognia do ostygnięcia. Przelewać do butelki dopiero, gdy syrop ostrygnie.
 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...