sobota, 3 listopada 2012

Ginger caipiroska


Widziałem dzisiaj profesjonalną barmańską kruszarkę do lodu. Ręczną. Gigantyczną. Na pewno nie do naszej kuchni. A do tego drogą jak cholera ;p

Muszę przyznać, że jednak kruszenie bez oprzyrządowania daje o wiele więcej radości. Wystarczy kostki lodu wrzucić do grubego worka i po kilku chwilach mamy efekt jak w najlepszym barze. A można się przy tym powyżywać tłuczkiem do mięsa ;)

Ważna rada: kruszony lód topi się  o wiele szybciej - należy zatem dać go więcej niż lodu w kostkach, inaczej topiący się lód rozrzedzi nam drinka.

Caipiroska to wersja Caipinhy, w której Cachaçę zastąpiono swojską wódeczką. Akurat "pech" chciał, że czysta się skończyła i zastąpiliśmy ją naszym wielkim odkryciem - Wyborową Ginger.

Moim zdaniem efekt eksperymentu w pełni udany :)

Generalnie seria Wyborowej: Smaki Świata idealnie nadaje się do drinków, szczególnie shotów i shortów, więc spodziewajcie się, że często jeszcze pojawią się z tymi wynalazkami przepisy na naszym blogu.


Ginger caipiroska

Składniki:
40 ml wódki imbirowej
1/8limonki
łyżeczka brązowego cukru


W małej szklaneczce/kieliszku (nasza miała 80ml) rozgnieść limonkę z cukrem. Następnie dopełnić pokruszonym lodem, dodać wódkę i wymieszać. Całość podawać z krótką słomką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...